BAYBİM
BAYBİM
BAYBİM
BAYBİM
BAYBİM

+90 (0458) 211 9000

  
  
  
  • Teknolojideki hızlı gelişim neticesinde son yılların en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi hiç şüphesiz bilgisayarlar olmuştur. Notebook, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, ultrabooklar, iPhone, İpad, tablet, hem tablet hem PC olanlar, vb çok çeşitte, binlerce modelde bilgisayar bulunuyor. Satış grafikleri izlendiğinde masaüstü bilgisayar fiyatlarının zaman geçtikçe düştüğü gözlemlenmiştir. Bu düşüşün temel sebebi, tablet teknoloji kullanımının giderek yaygınlaşmasıdır. Masaüstü bilgisayarlar yine de devamlı olarak kullanılacaktır.
  • Dizüstü bilgisayar fiyatları hakkında araştırma yaparken kullanışlı olması, teknik özellikleri ve performansının bir yana büyük önem taşımaktadır. Kalite önceliklidir diyenler adına yapılacak en mantıklı işlem ise ayrıntılı araştırmaktır. Bir ürün satın alınacağı ve bu konuda izlenecek yolun belirlenmiş olması büyük önem taşır. Bazı markalar reklam amacıyla kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunabilir.
  • İşlemci bilgisayarımızın beynidir; tüm işlemler ondan sorulur. Eskiden beri bilgisayarlar, bir sistem performansını etkileyen en önemli bileşen olarak işlemci modeli ve hızı ile satın alınmış, böyle adlandırılmıştır: Pentium 166 MMX, Pentium III 800 gibi. Ancak, Pentium işlemcilere geçildikten sonra bir sistemin performansını belirlemede (o sistemde yapılacak işlere göre) sabit disk ve ekran kartı hızları, RAM miktarı gibi faktörlerin de çok belirleyici olduğu ortaya çıkmıştır.